Czarny bez – właściwości oraz zastosowanie – warto wiedzieć

Bez odgrywa coraz większą rolę w kosmetologii. Zapraszamy do artykułu o naszym naturalnym antybiotyku.

Ważne właściwości pielęgnacyjne

Szeroko rozumiane zanieczyszczenia skóry mogą mieć wiele przyczyn. W pewnym sensie mogą być reakcją obronną organizmu np. na zmiany pogodowe. W innych przypadkach stanowią uczulenie alergiczne. Bez względu na przyczyny zanieczyszczeń oraz podrażnień skóry, kosmetolodzy zalecają stosowanie okładów z czarnego bzu. W sezonie letnim natomiast, zaleca się przemywanie twarzy letnim naparem z kwiatów tytułowego krzewu. Z racji swych unikalnych właściwości okłady z czarnego bzu walnie przyczyniają się do zredukowania występowania wągrów oraz porów. Istnieje szeroka gama toników oraz maści na tego typu przypadłości. Ich bazą jest rzecz jasna czarny bez.

women

Efektywne i wydajne odchudzanie

W poprzedniej części tekstu wspominaliśmy o dużej zawartości witaminy C w owocach czarnego bzu. Ta – jak wiemy, mocno przyczynia się do zwiększenia odporności organizmu w walce z infekcjami oraz toksynami. Co ciekawe, jej obecność może również korzystnie wpłynąć na walkę z cellulitem. Dzieje się tak na skutek wzmocnienia tkanki łącznej przez witaminę C oraz zwiększenia produkcji włókien kolagenowych. Za dodatkowe wsparcie w walce z niechcianą warstwą skóry odpowiedzialne są przeciwzapalne flawonoidy oraz rutyna, która uszczelnia naczynia włosowate zwiększając elastyczność ich ścian. Do walki z cellulitem warto stosować wszelkie dostępne metody z wykorzystaniem bzu czarnego. Kąpiele w naparze z kwiatów, smarowanie ciała olejkiem z owoców oraz spożywanie syropów i im podobnych przetworów z pewnością przyniesie oczekiwane skutki.
Skoro jesteśmy już przy procesie zrzucania zbędnych kilogramów, warto powrócić do wewnętrznego stosowania kwiatów oraz owoców z czarnego bzu. Jako, że czarny bez posiada właściwości napotne, moczopędne oraz przeczyszczające o czym wspominaliśmy w poprzednim artykule, to warto stosować przetwory, które przyczyniają się do usunięcia z organizmu szkodliwych produktów przemiany materii raz toksyn egzogennych. Dzięki owej reakcji możemy mieć pewność, że masa naszego ciała w dłuższej perspektywie ulegnie redukcji. Na koniec warto pamiętać, iż nie zaleca się nadmiernego stosowania surowych owoców bzu czarnego, gdyż mogą one negatywnie wpływać na pracę nerek.
Przy współpracy z Allecco.