Smog – problem każdego człowieka

W ciągu ostatnich paru lat bardzo popularnym tematem stał się smog i to, jakim jest problemem we wszystkich większych miastach Polski. Wiele osób przedtem całkowicie nie zdawało sobie sprawy ze skali tego zjawiska, które tak naprawdę dotyczy każdego człowieka żyjącego na terenach zabudowanych. Szczególnie podczas zimy, smog utrudnia życie i stanowi zagrożenie dla zdrowia.

Wiedza ekologiczna na niskim poziomie

Jednakże świadomość ekologiczna w naszym kraju jest wciąż na dość niskim poziomie. Ochrona środowiska kojarzy się zazwyczaj z sortowanie odpadów lub skrajnymi frakcjami, walczącymi o prawa zwierząt. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że ochrona środowiska powinna być podstawą dla każdego społeczeństwa. Wszyscy bowiem żyjemy na jednej planecie i od tego w jakiej jest ona kondycji zależy również i nasze zdrowie. Zdrowie natomiast jest czymś, czego nie da się odkupić, jeżeli zostanie stracone, dlatego też zawsze warto jest stawiać na profilaktykę i zapobiegać chorobom zamiast je leczyć.

Problemy z oddychaniem i wiele innych...

Smog jest jednym z najpoważniejszych zagrożeń, jakie czyhają na ludzi mieszkających w miastach. Każdego roku dziesiątki z nich trafia do szpitala, skarżąc się na problemy z oddychaniem. Wiele osób, które już cierpią na przewlekłe choroby związane z układem oddechowym, jeszcze bardziej cierpi podczas dni w które stężenie smogu w powietrzu jest szczególnie wysokie. Niektórzy nawet uważają, że to właśnie smog i innego rodzaju zanieczyszczenia powietrza mogą wpływać na rozwój przewlekłych chorób. Dlatego też jak widać, smog nie jest problemem, który powinno się bagatelizować.