Zalety terapii Orthokine

Na początku terapii Orthokine za pomocą specjalnej strzykawki, z żyły ramiennej pacjenta pobiera się krew. Sposób budowy sprawia, że konkretne komórki pobranej krwi zostają pobudzane do produkcji właściwego białka przeciwzapalnego-antagonisty receptora interleukiny. Hamuje ono proces zapalny w obszarze, gdzie zostanie wstrzyknięte. Antagonista jest pozyskany bez dodatku innych substancji, które mogą być obce dla organizmu. Uzyskana w ten sposób surowica jest wstrzykiwania w chory staw chorego.

Na przewlekły ból w kolanie może pomóc Orthokine
Na przewlekły ból w kolanie może pomóc Orthokine

Interleukina-1 (IL-1) jest białkiem przekaźnikowym, co oznacza że jest to substancja, która ostrzega komórki o uszkodzeniu lub zakażeniu. Organizm reaguje na takie ostrzeżenie powstaniem zapalenia. Stan zapalny trwa dłużej niż parę dni i przechodzi w stan przewlekły. Celem białek przekaźnikowych, w tym antagonisty jest oczywiście powstrzymanie stanu zapalnego. U osoby, u której wykryto umacnianie się stanu zapalnego związanego z destrukcją stawów jest zaburzona równowaga (homeostaza) pomiędzy interleukiną-1, a antagonistą receptora interleukiny-1, co powoduje nasilenie się procesu zapalnego.

Terapię Orthokine zaczęto stosować w 1998 roku w celach leczenia zwyrodnień i zapalenia stawów oraz zwalczania bólów krzyża. Schorzenia te są głównym skutkiem zmian zwyrodnieniowych kręgosłupa, stawów międzykręgowych i stanów zapalnych korzeni nerkowych. Udowodniono także wysoką skuteczność w leczeniu urazów mięśni i ścięgien.

Terapia została opracowana przez niemieckich naukowców i opisana w licznych renomowanych periodykach naukowych. Polega ona w skrócie na wstrzyknięciu choremu mieszaniny autologicznych białek surowicy, które wytworzone zostały z jego krwi. Dzięki zastosowaniu tego typu terapii możliwe jest wrócenie stanu równowagi w miejscu zapalenia, a proces zapalny zostaje spowolniony lub całkowicie zlikwidowany.

Orthokine jest unikalnym podejściem do leczenia przy zwyrodnieniu stawów i bólu pleców. Polega ona na podawaniu pacjentom ich własnych białek ochronnych, które produkowane są z krwi pobranej wcześniej. Terapia jest w pełni bezpieczna, skuteczna i została podparta licznymi badaniami klinicznymi.