Co zrobić aby matowa pomadka wyglądała olśniewająco?

W ostatnim czasie matowe pomadki liquidowe zyskały na ogromnej popularności, a to wszystko za sprawą łatwości w użytkowaniu, długotrwałości i nieskazitelnego, perfekcyjnego pigmentu. Dodatkowo pomadki te umożliwiają nam szczegółowe wykończenie makijażu codziennego oraz nadają naszej codziennej stylizacji ponadczasowego wyglądu. Pomadki liquidowe bywają jednak trudne w przypadku aplikacji na usta i bardzo łatwo można popełnić błąd, a niestety taki rodzaj kosmetyku naprawdę szybko wysycha. Mimo to ich ogromną zaletą jest właśnie trwałość, której satynowym czy lśniącym pomadką bardzo często brak. Matowe pomadki wchodzą głęboko w każdą szczelinę warg i tam zastygają, co niekiedy wiąże się z dużym przesuszeniem ust i uwydatnieniem suchych skórek. Zanim zdecydujemy się na zakup któregoś z dostępnych odcieni warto dowiedzieć się, co zrobić, aby matowa pomadka zawsze wyglądała olśniewająco.

Kosmetyki

Podstawą nie tylko dla ust, ale dla wszystkich elementów twarzy jest przygotowanie na kosmetyk, który wysoce przesusza. Do tego najlepiej zda się wykonanie peelingu, który usunie wierzchnią część przesuszonego i martwego naskórka. Nasz twarz świetnie będzie się prezentować po tego rodzaju peelingującym masażu, który zapewni nam gładką i piękną skórę zarówno twarzy, jak i ust. Jeśli nie chcemy kupować specjalistycznych peelingów dostosowanych do naszych ust, możemy je zrobić samemu z w pełni ekologicznych produktów. Wystarczy mała łyżeczka miodu i cukru oraz szczoteczka do zębów. Cukier z miodem nakładamy na wargi i delikatnie okrężnymi ruchami pocieramy szczoteczką, a następnie spłukujemy peeling ciepłą wodą. Pozwoli to na usunięcie nadmiaru martwego naskórka i pobudzić w nich krążenie, aby stały się nieco bardziej pełne. (https://cmeik.pl/oferta/peelingi-chemiczne-2/)

usta

Nawilżanie

Inną bardzo ważną czynnością prewencyjną przed przesuszaniem jest nawilżanie ust. Jeśli nie masz na sobie matowej szminki, postaraj się jak najczęściej stosować balsam nawilżający do ust w sztyfcie lub w kremie. Dobrym pomysłem może być również wazelina kosmetyczna, która ma to samo działanie co pomadki ochronne. Poza częstym nawilżaniem ust za pomocą kosmetyków, na ich kondycję ma również wpływ odpowiedniego nawodnienia organizmu. Warto pamiętać o tym, aby codziennie przyjmować od 1,5 do 2 litrów wody, aby nasza skóra, usta, włosy, paznokcie i cera pięknie prezentowały się na co dzień.

oczy

Mat

Aby matowa pomadka liquidowa wyglądała perfekcyjnie, ważne jest nie tylko nawilżenie, ale też sama aplikacja. Nie da się jej nałożyć bez użytkowania lustra, dlatego jeśli zależy nam na pięknie wykończonych ustach, poświęćmy na ich makijaż dłuższą chwilę. Wiele kolorów, a w szczególności czerwienie i ciemniejsze barwy, są naprawdę wymagające i znacznie łatwiej jest wyjść nimi za linię. Bez posiadania korektora ciężko będzie zakryć wszelkie niepowodzenia w aplikacji, jednak jeśli już do nich doszło, warto wziąć precyzyjny pędzelek i delikatnie nałożyć nim korektor na miejsce wyjścia poza obręb ust. https://cmeik.pl/