Na jakie czynniki należy zwrócić uwagę wybierając dietę dla siebie?

Mamy dzisiaj do czynienia z tendencją społeczną która polega na dążeniu do uzyskania i zachowania zdrowej i szczupłej sylwetki. Jesteśmy wystawiani na wiele pokus, ale większość z nas jednak chętnie idzie z tą falą zdrowych upodobań, co oczywiście ma mnóstwo pozytywnych konsekwencji.

Dieta to jedna z podstawowych kwestii, gdy już chcemy przestawić się na zdrowy tryb życia. Warto jednak mieć na uwadze, że tych diet mamy dzisiaj do wyboru tyle, że naprawdę czasem trudno połapać się w tym co, jak i dlaczego. Oto kilka wskazówek, na które warto spojrzeć z szerszej perspektywy, gdy ktoś już chce wybrać dla siebie odpowiednią, pożądaną dietę.

Artykuł powstał dzięki współpracy ze stroną http://dieta-med.pl.

Jak radzić sobie z głodem?

To jedna z najczęstszych przyczyn, przez które ludzie zarzucają diety. I to nawet takie, które mogą w ich przypadku przynieść rewelacyjne rezultaty. Dokuczliwy głód, szczególnie na początku, gdy organizm musi przyzwyczaić się do nowej sytuacji, po prostu w kilka sekund jest w stanie odwieść nas od osiągnięcia tego upragnionego celu. W dodatku, niejednokrotnie głód może się pojawiać bardzo nagle, w trybie wręcz napadowym.

Dlatego też, przy wyborze diety warto postawić na takie rozwiązanie, które pozwala na przyjmowanie małych porcji posiłków z dużą częstotliwością. Przynajmniej w początkowym okresie, kiedy to organizm adaptuje się do nowych warunków. Wówczas podnosimy szansę powodzenia misji odchudzanie, i to w bardzo znaczy sposób.

Uwaga na opinie

Umówmy się, dzisiaj każdy może wszystko sobie wyczytać w necie. Nie ma to jak móc błyskawicznie dotrzeć do pożądanych informacji, prawda? Tu mała rada. Zdecydowanie lepiej znaleźć jakiś serwis związany z dietami i wellness, niż na przykład szukać porad na forach internetowych. Tam, nie dość, że czasem trudno zweryfikować prawdziwość opinii, jest też duże ryzyko występowania wpisów związanych z marketingiem szeptanym. Takich ,które będą zachwalać konkretna dietę, wręcz nachalnym marketingowym językiem, korzyściami, generalnie – przedstawiające jakąś dietę w kategoriach autentycznej „diety-cud”. Trzeba być na to szczególnie wyczulonym.

Ile to kosztuje?

W zależności od wyboru diety, jej wariantu, trzeba też mieć na uwadze, że dzielimy warianty na droższe i tańsze. W ostatnich latach coraz większą popularnością, wzorem krajów zachodnich, cieszą się tak zwane diety pudełkowe. Zamawiamy sobie abonament w firmie cateringowej i mamy codziennie rano, zestaw posiłków, na cały dzień. Ilość posiłków w zestawach jest zróżnicowana, w zależności od tego, jaki wariant diety wybierzemy.

Jest to jedna z kosztowniejszych opcji, ponieważ koszt takiego pudełkowego żywienia może dochodzić nawet do 1500-2000 zł miesięcznie. A biorąc pod uwagę średnie zarobki, jest o ogromna kwota, średnia cena za pudełkową dietę to 500-700 złotych za miesiąc. Również sporo, ale to wszystko kwestia indywidualnych warunków finansowych.

Czy suplementacja w diecie jest konieczna?

Temat, który jest dyskutowany od lat, przez bardzo wiele osób. W gruncie rzeczy, opinie o suplementach są skrajnie różne. Jednym z lepszych rozwiązań, byłaby konsultacja z lekarzem oraz dietetykiem. Dzięki temu, po badaniach, możliwe będzie nie tylko określenie jaka dieta będzie dla nas najbardziej efektywna, ale także jakie i czy w ogóle, powinniśmy stosować suplementy w swoich codziennych staraniach o osiągnięcie idealnej wymarzonej sylwetki.

Uwaga, rynek suplementów pełen jest naciągaczy. Jeśli spotkasz się w internecie, na stronach czy w mediach społecznościowych, z obietnicą najskuteczniejszego odchudzania w oparciu o nowoczesne metody, wystrzegaj się przed ślepym wierzeniem we wszystko co widzisz. Wynika to z faktu, że rynek pełen jest dzisiaj pustych obietnic, więc lepiej brać wszystkie rewelacje zdecydowanie na zimno. Przekonasz się o tym, gdy tylko zaczniesz szukać dla siebie informacji o idealnej diecie.

Poza tym, nie ma czegoś takiego, jak jedna, jedyna – uniwersalna dieta perfekcyjnie sprawdzająca się u wszystkich ludzi. Jeśli ktoś tak mówi, z pewnością nie ma do końca pojęcia, co mówi konkretnie.